​Aż 202 warszawskie placówki przygotowały specjalną ofertę dla odwiedzających je w Noc Muzeów. Po raz pierwszy informator o wszystkich wydarzeniach dostępny będzie w dwóch językach: polskim i ukraińskim, w formie papierowej i elektronicznej.

34 z 202 biorących udział w wydarzeniu placówek przygotowały specjalne programy skierowane do uchodźców z Ukrainy. Podobnie jak w poprzednich latach planowana jest parada i wystawa zabytkowych autobusów, która niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem.

Bezpłatne przejazdy autobusami na Noc Muzeów

Oprócz wydarzeń w budynkach będą też te w plenerze. W programie są aż 84 wydarzenia na świeżym powietrzu. To m.in koncerty, nocne spacery czy wystawy plenerowe.

Ponownie uruchomione zostaną bezpłatne linie muzealne.

Linia autobusowa N, obsługiwana autobusami elektrycznymi na trasie plac Narutowicza - Muranowska oraz linia tramwajowa N, obsługiwana zabytkowymi tramwajami na trasie plac Narutowicza - Aleja Zieleniecka. Czas funkcjonowania całej komunikacji miejskiej zostanie wydłużony do godziny 2:30, autobusy nocne będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością - informuje warszawski ratusz.

"Warszawa 1927"

Rodzinna gra terenowa, ale też wirtualny spacer po Bulwarach Wiślanych - to znalazło się w programie Nocy Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycję stałą będzie można zwiedzić bezpłatnie. Jeśli pogoda dopisze, każdy ze zwiedzających będzie miał również możliwość podziwiania panoramy miasta z 32-metrowej wieży widokowej.

W sobotę 14 maja będzie można także zajrzeć do Fotoplastikonu Warszawskiego. W programie m.in premierowy pokaz wystawy "Warszawa 1927" oraz warsztaty fotograficzne.

Magiczny Ogród Mozarta

Warszawska Opera Kameralna na Noc Muzeów przygotowała Magiczny Ogród Mozarta przed budynkiem teatru. Będzie można wysłuchać koncertów, a dzieci mogą wziąć udział w warsztatach operowych.

Na finał zaplanowano "Ogród świateł" z iluminacjami oraz Silent Disco. DJ zmiksuje dzieła Mozarta ze współczesnymi "bitami".

Zagadki w Teatrze Guliwer

Noc Muzeów w Teatrze Guliwer w Warszawie upłynie pod znakiem zagadek. Teatr i jego sekretni mieszkańcy przygotowali dla rodzin z dziećmi wyjątkowy spacer za kulisy. Co dzieje się w pracowni plastycznej, gdy zgasną tam wszystkie światła? Kto przemyka wtedy po teatralnych korytarzach? To tylko część pytań, na które Guliwer postara się znaleźć odpowiedź. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Na bieżąco aktualizowane informacje o wszystkich atrakcjach Nocy Muzeów w Warszawie znajdziecie TUTAJ.

Opracowanie: