„To były najpiękniejsze lata w moim życiu i pewnie się nie powtórzą”. Sopoccy radni i mieszkańcy Sopotu pożegnali wieloletniego prezydenta miasta, który został posłem na sejm.

Na dzisiejszej XLIX sesji Rady Miasta Sopotu, podziękowano Jackowi Karnowskiemu za wieloletnią pracę na rzecz miasta Sopotu i jego mieszkańców. Karnowski rządził Sopotem 25 lat. 

Wcześniej był na stanowisku wiceprezydenta. Do niedawna prezydent Sopotu, a obecnie już poseł-elekt Jacek Karnowski odebrał podziękowania i prezenty. Od Rady Miasta Sopotu otrzymał oprawione zdjęcia z podpisami radnych.

To były najpiękniejsze lata w moim życiu i pewnie się nie powtórzą. Pamiętam gdy zaczynałem, miałem pożyczony garnitur od kuzyna, bo nie miałem swojego. Do tego jeden krawat i ogromny stres, miałem 26 lat. Pamiętam, że prosiłem wtedy, żeby być drugim zastępcą prezydenta. Bałem się tego strasznie, że 26-latek zostaje zastępcą prezydenta - powiedział dziś Jacek Karnowski.

Przypomnijmy, dotychczasowy prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, uzyskał mandat poselski. Z chwilą ogłoszenia wyniku wyborów przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję.

15 listopada Lucjan Brudzyński został komisarzem Sopotu. Mianował go na to stanowisko premier Mateusz Morawiecki, a powołanie wręczył wojewoda pomorski Dariusz Drelich. 

Swoją funkcję będzie pełnił do wiosny 2024 roku, kiedy odbędą się wybory samorządowe.


Opracowanie: