Przejęcie 8 nielegalnych automatów, 6 tysięcy złotych gotówki, ponad 1 kilograma amfetaminy oraz zatrzymanie 43-letniego mieszkańca Malborka - to efekt akcji, którą przeprowadzili malborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej KAS. W zlokalizowaniu narkotyków pomógł piesek o imieniu Lola.

W środę wieczorem funkcjonariusze weszli do 2 lokali na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi przejęli 8 automatów do gier, oraz ponad 6 tysięcy złotych gotówki.

W akcji uczestniczył czworonożny funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej - Lola, która po wejściu do jednego z salonów oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. 


Za ladą i we wnęce ściany policjanci znaleźli woreczki z białym proszkiem. Badanie wykazało, że to ponad 1 kilogram amfetaminy. 

W lokalu został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Malborka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 96 tysięcy złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS.