​Nawałnica przeszła nad Trójmiastem i Pomorzem. Straż pożarna w województwie pomorskim była wzywana blisko 200 razy w ciągu ostatnich kilku godzin.

Strażacy w ciągu ostatnich kilku godzin interweniowali 188 razy, z czego najwięcej w Gdańsku - 39. Na drugim miejscu jest Gdynia, gdzie odnotowano 23 interwencje.

Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych powierzchni, ulic i chodników - powiedział reporterowi RMF FM bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy KW PSP w Gdańsku. Strażacy wyjeżdżali też do połamanych konarów.

W związku z trudną sytuacją na gdańskich drogach, bilety ZTM Gdańsk będą honorowane do godz. 23:00 w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Gdańsk Śródmieście - Gdańsk Żabianka.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla województwa pomorskiego. Obowiązywać będzie do północy.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może spaść grad" - informuje na swojej stronie IMGW.

Według prognoz, burz można się spodziewać również w kolejnych dniach.

Autor: Stanisław Pawłowski.