W nocy z wtorku na środę drogowcy wprowadzić mają znaczne zmiany na głównej arterii wiodącej przez Karwiny. Na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Wielkopolskiej kierowcy do dyspozycji będą mieli tylko jeden pas ruchu. Tak będzie aż do 3 września.

To kolejne utrudnienia związane z przeciągającą się inwestycją na Karwinach. Jej głównym celem jest stworzenie węzła integracyjnego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Karwinach.

W nocy wyłączony całkowicie z ruchu zostanie fragment głównej arterii prowadzącej przez Karwiny od Orłowa w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Chodzi o odcinek ulicy Wielkopolskiej od skrzyżowania z ulicami Sopocką i Strzelców do wysokości skrzyżowania z ul. Małe Karwiny i Źródło Marii.

Ruch w stronę obwodnicy przełożony zostanie na przeciwległą jezdnię, która siłą rzeczy będzie musiała zmieścić także samochody jadące w przeciwnym kierunku. W obie strony kierowcy będą więc mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Spodziewać można się więc sporych korków, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Utrudnienia potrwać mają do 3 września. W tym czasie na zamkniętym odcinku drogi wymieniana będzie konstrukcja nawierzchni jezdni. 

Wymienione będą wszystkie warstwy konstrukcyjne i krawężniki jezdni. Będzie to jedno z ostatnich większych utrudnień na tej budowie - informuje cytowany przez serwis Gdynia.pl Rafał Studziński, kierownik Referatu Organizacji Ruchu w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.

Dodatkowo w trakcie tych prac zamknięty ma być wjazd i wyjazd z ul. Nałkowskiej, a na skrzyżowania z ulicą Starodworcową wyłączona będzie sygnalizacja świetlna.