Co najmniej kilka samochodów najechało w środowe popołudnie na fragmenty pękniętej opony, leżące na jezdni autostrady A4 w Rudzie Śląskiej. Przez pewien czas utrudniony był ruch w kierunku Katowic - wynika z informacji rudzkiej policji. Nikomu nic się nie stało.

Jak powiedział PAP oficer prasowy policji w Rudzie Śląskiej asp. szt. Arkadiusz Ciozak, do kolizji doszło w pobliżu węzła autostrady A4 z rudzką ulicą 1 maja. Samochody kolejno najeżdżały na fragmenty leżącej na jezdni dużej opony.

Zdezorientowani kierowcy zatrzymywali się, aby obejrzeć ewentualne uszkodzenia, kolejni musieli intensywnie hamować; powstał korek.

Jak informował początkowo dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, skutki kolizji dotknęły 12 samochodów. Rudzka policja sprecyzowała później, że chodzi o sześć aut, które jednak nie zderzyły się ze sobą, ale zatrzymały się po najechaniu na oponę. Po kolizji zjechały na pas awaryjny.

Krótko po kolizji ruch w kierunku Katowic był w tym miejscu spowolniony. Obecnie - jak informuje policja - odbywa się już bez przeszkód.

Zobaczcie nagranie z miejsca zdarzenia: