W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać, jak w drzwi stojącego w korku samochodu kopie mężczyzna, a szyba w tylnych drzwiach auta jest wybita. Sprawą zajęła się policja.

Do zdarzenia doszło na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach, w kierunku Zabrza (woj. śląskie). Na opublikowanym w poniedziałkowy wieczór na profilu Dzisiaj w Gliwicach nagraniu wideo widać, jak w drzwi jednego ze stojących w korku aut kopie mężczyzna. Tylna szyba auta jest wybita.

Gdy auto z rejestrującym zajście pasażerem niemal zatrzymało się na chwilę obok agresywnego mężczyzny, ten machnął w kierunku nagrywającego, a kierowca ponownie ruszył.

Na nagraniu widać również, jak mężczyzna siedzący w atakowanym pojeździe nagrywa incydent telefonem komórkowym.

Jak doszło do zdarzenia?

Do zdarzenia doszło w piątek, 7 października. Sprawą zajmuje się śląska policja. Wczoraj mundurowi otrzymali nagranie z sosnowieckiej komendy, gdzie pokrzywdzony zgłosił zajście.

Jak poinformował mł. asp. Łukasz Kloc z KMP w Katowicach, z dotychczasowych ustaleń wynika, że agresywny kierowca zajechał drogę pokrzywdzonemu, zatrzymał się i zaczął niszczyć jego samochód. Nie ma na razie informacji o tym, by między kierowcą zniszczonego samochodu i napastnikiem były wcześniej jakieś nieporozumienia.

Policja ustala sprawcę.