​Przy ścianie znajdującej się na rogu ulic Kościelnej i 1 Maja kamienicy pojawiło się rusztowanie. W tym miejscu powstanie mural. Na razie nie wiadomo, co będzie przedstawiał. Zarówno wykonawca, jak i władze miasta trzymają tę informację w tajemnicy - podaje portal dziennikzachodni.pl.

Uroczyste odsłonięcie nastąpi jeszcze przed dniami Sosnowca, które w tym roku odbędą się między 16 a 18 września. Na ten moment na ścianie znajduje się jedynie zarys twarzy i okularów. Zagadka rozwiąże się w ciągu najbliższych tygodni: pracujący na miejscu artyści przewidują, że prace ukończą w ciągu trzech tygodni.

Wykonania podjął się pochodzący ze Śląska dwuosobowy team artystyczny Czary-Mury, w skład którego wchodzą malarz Marek Grela i projektantka ceramiki Marta Piróg. Ich projekt spotkał się z entuzjazmem i po dokonaniu wszystkich niezbędnych czynności prawnych przystąpiono do realizacji.

Nie jest to jedyny mural, który powstał w mieście w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu wykończony został malunek na ścianie Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ulicy Wawel.

Przedstawia on Jana Kiepurę i powstał, by uczcić 120 rocznicę urodzin najsłynniejszego sosnowieckiego śpiewaka.