Do śmierci matki i dwojga dzieci w Herbach (pow. lubliniecki) nie przyczyniły się osoby trzecie. Takie są ustalenia śledczych.

Ciała matki oraz dwojga dzieci w wieku przedszkolnym w mieszkaniu w Herbach w woj. śląskim znaleziono w czwartek wieczorem. Służby zaalarmował jeden z sąsiadów. 

Od wczoraj na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Oględziny miejsca zdarzenia oraz zwłok odbyły się także z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. 

Prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował, że według ustaleń śledczych do śmierci matki i dwójki dzieci nie przyczyniły się osoby trzecie. 

Obecnie mogę potwierdzić, że do śmierci matki i dwojga dzieci nie przyczyniły się osoby trzecie (...) Na miejscu zdarzenia w dalszym ciągu trwają czynności procesowe - powiedział. 

Dodał, że w poniedziałek zapadnie decyzja o formalnym wszczęciu śledztwa. W przyszłym tygodniu zostanie też wyznaczona data sekcji zwłok. 

Ojciec dzieci został objęty opieką psychologiczną.


Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym