Policja wytypowała domniemanego sprawcę ataku na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach. Chodzi o kierowcę, który zatrzymał swój samochód na jezdni, wysiadł z niego i zaczął kopać inny pojazd.

Jak ustalił reporter RMF FM Marcin Buczek, domniemany sprawca ataku został już wytypowany.

Napastnik najprawdopodobniej będzie odpowiadał m.in. za zniszczenie mienia, bo straty - według wstępnych szacunków - przekraczają 500 złotych. Dochodzi do tego również spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, bo kierowca nagle zatrzymał swój samochód na ruchliwej drodze.

Nagranie w mediach społecznościowych

Do zdarzenia doszło na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach, w kierunku Zabrza (woj. śląskie). W opublikowanym na profilu Dzisiaj w Gliwicach nagraniu wideo widać, jak w drzwi jednego ze stojących w korku aut kopie mężczyzna. Tylna szyba auta jest wybita.

Gdy auto z rejestrującym zajście pasażerem niemal zatrzymało się na chwilę obok agresywnego mężczyzny, ten machnął w kierunku nagrywającego, a kierowca ponownie ruszył.

Na nagraniu widać również, jak mężczyzna siedzący w atakowanym pojeździe nagrywa incydent telefonem komórkowym.

Jak doszło do zdarzenia?

Do zdarzenia doszło w piątek, 7 października. Sprawą zajmuje się śląska policja. W poniedziałek mundurowi otrzymali nagranie z sosnowieckiej komendy, gdzie pokrzywdzony zgłosił zajście.

Jak poinformował mł. asp. Łukasz Kloc z KMP w Katowicach, z dotychczasowych ustaleń wynika, że agresywny kierowca zajechał drogę pokrzywdzonemu, zatrzymał się i zaczął niszczyć jego samochód. Nie ma na razie informacji o tym, by między kierowcą zniszczonego samochodu i napastnikiem były wcześniej jakieś nieporozumienia.