Można już głosować w plebiscycie na ulubioną niesieciową księgarnię poznanianek i poznaniaków. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia.

Małe kameralne księgarnie z autorskim wyborem oferty literackiej, a często także z własnymi, ciekawymi programami popularyzującymi czytelnictwo, budują klimat miasta oraz przyciągają i integrują lokalne społeczności. W Poznaniu działa około 30 takich miejsc. Są to księgarnie stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe, które nie są częścią większej sieci - informuje poznański urząd miasta.

Co można wygrać?

Plebiscyt Fest Księgarnia organizowany jest od ubiegłego roku z inicjatywy przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miasta. Uczestnicy zabawy będą mogli nie tylko oddać głos, ale też dołączyć swoją opinię. Najciekawsze spośród nich nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w opisanej księgarni.

W rywalizacji biorą udział sklepy autorskie, wymienione w wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki. Dziesięć z najwyższą liczbą głosów w plebiscycie otrzyma tytuł "Fest Księgarnia" oraz nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 52 tys. złotych. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej i potrwa do 31 lipca. Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej Fest Księgarnia. Tam znajduje się regulamin konkursu. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi do końca sierpnia.

Organizatorem plebiscytu jest miasto Poznań, a operatorem Wydawnictwo Miejskie Posnania. Patronat nad wydarzeniem objęli: Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.