Do 3 lat więzienia grozi 20-latkowi, który odpowie za zagłodzenie 40 sztuk bydła w gospodarstwie w Osowie (pow. gostyński, woj. wielkopolskie). Mężczyzna miał opiekować się zwierzętami na zlecenie ich właściciela.

W piątek około godz. 10 policjanci wraz z powiatowym lekarzem weterynarii przeprowadzili kontrolę gospodarstwa rolnego w Osowie. Funkcjonariusze znaleźli truchło kilkudziesięciu zwierząt oraz kilka sztuk żyjącego bydła.

Oficer prasowy policji w Gostyniu asp. szt. Monika Curyk poinformowała, że po zebraniu w tej sprawie materiału dowodowego policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty 20-letniemu mężczyźnie, któremu powierzono opiekę nad padłymi zwierzętami.

Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się poprzez rażące zaniedbanie, niedostarczanie pokarmu oraz wody, co doprowadziło do śmierci 40 sztuk bydła oraz skrajnego wygłodzenia siedmiu byków - powiedziała.

Policjantka opisała, że właściciel bydła powierzył mężczyźnie zwierzęta do odchowania, do momentu, kiedy nie zostaną one sprzedane.

Policjantka dodała, że podejrzany złożył wyjaśnienia w tej sprawie, ale na tym etapie postępowania nie chciała informować o ich treści. Zaznaczyła, że funkcjonariusze skierowali do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu wniosek o zastosowanie wobec 20-latka środków zapobiegawczych.

20-latek nie był wcześniej karany. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.