Dwóch zwiedzających poznańskie zoo rzucało kamieniami w bizona. Swoje zachowanie tłumaczyli słowami: "kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią". Ogród zoologiczny opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać agresywne zachowanie mężczyzn wobec zwierzęcia. Dyrekcja zoo chce zgłosić sprawę na policję.

Do incydentu doszło w niedzielę, po godzinie 17, w poznańskim zoo.

Ogród zoologiczny opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać jak zwiedzający rzucają kamieniem w kierunku wybiegu.

"Dziękujemy osobie, która zadała sobie trud i powiadomiła nas oraz nagrała, jak dwójka zwiedzających (z dzieckiem!) rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona. Tłumaczenie zwiedzających: 'kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią' (sic!)" - napisało poznańskie zoo. "Nie napiszemy i serdecznie Państwa prosimy, byście też tego nie robili, słów, które nam się cisną na usta. Są to słowa bardzo wulgarne" - dodano.

Zoo w Poznaniu napisało w mediach społecznościowych: "Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem 'nic nie będą robili'". "Wstyd nam za wielu ludzi przed rezydentami naszych wybiegów" - czytamy na Facebooku zoo.

Szczegóły incydentu

Jak poinformował RMF FM Remigiusz Koziński z poznańskiej placówki, dwóch mężczyzn, którzy rzucali kamieniami w kierunku bizona, nagrał inny zwiedzający. Powiedział on mężczyznom, używając wulgaryzmów, że nie powinni tego robić. Następnie zgłosił incydent na numer alarmowy zoo.

Mężczyzn zlokalizowano w innej części ogrodu zoologicznego. Zostali poproszeni przez obsługę zoo o opuszczenie jego terenu. Mężczyźni nie byli wówczas agresywni, wyszli z terenu ogrodu.

Dyrekcja poznańskiego zoo chce zgłosić sprawę na policję.