"Szyfry do poznania" - pod taką nazwą już w najbliższą środę odbędzie się w Poznaniu gra miejska, wymyślona z okazji pierwszych urodzin Centrum Szyfrów Enigma. Rozgrywka ma przybliżyć graczom historię złamania kodu maszyny szyfrującej i dać szansę do lepszego poznania miasta.

Już w ten weekend turyści oraz mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w nowej grze miejskiej, inspirowanej historią złamania kodu Enigmy. "Szyfry do poznania" to gra polegająca na wykonaniu zadań w różnych częściach centrum Poznania. Smartfon i duża ilość wolnego czasu to wszystko, co potrzebne do przejścia trasy.

Cytat

Gra jest fabularyzowana, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Nie jest trudna, każdy może sobie z nią poradzić, ale trzeba szykować się dość długi spacer po Poznaniu
- mówi Marcin Słomiński z Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.

Gra polega na rozwiązywaniu zagadek kryptologicznych oraz językowych. Uczestnicy muszą wykazać się też niemałą spostrzegawczością w miejskiej przestrzeni.

Oficjalna premiera w sobotę o godzinie 10:00 w Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Później gra również będzie dostępna dla chcących spróbować swoich sił.