Małżeństwo z Olsztyna usłyszało osiem zarzutów dotyczących oszustwa. 42-latka i 46-latek oferowali wykonanie i montaż mebli kuchennych. Po podpisaniu umów i wzięciu zaliczek znikali. Straty wynoszą 130 tysięcy złotych.

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi oraz 42-latce z Olsztyna. Małżeństwo odpowiadać będzie za osiem oszustw na łączną kwotę ponad 130 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalili, że od maja 2021 roku do kwietnia 2022 roku para, prowadząc własną działalność gospodarczą, oferowała wykonywanie mebli kuchennych wraz z montażem.

Zainteresowane osoby kontaktowały się z małżeństwem, które po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta bankowego, nie wywiązywało się ze zobowiązań. Łączna suma strat klientów kobiety i mężczyzny to ponad 130 tysięcy złotych, a pokrzywdzone osoby pochodziły z terenu Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. 

Zarówno 42-latka jak i 46-latek jak ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: