Uratowana w prawdopodobnie ostatniej chwili sowa trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych Leśnictwo Dąbrówka w Nadleśnictwie Olsztyn. Dzięki szybkiej interwencji leśników jest nadzieja, że osłabiony puszczyk odzyska siły. Pracowników Nadleśnictwa Dobrocin zawiadomiła Pani Emilia.

Osłabiona sowa znajdowała się na terenie jednego z przedsiębiorstw w Wilamowie. Leśników zaalarmowała pani Emilia, a oni ruszyli z pomocą - podaje portal gazetaolsztynska.pl.

"Mamy piękną, śnieżną zimę, która niestety nie sprzyja sowom. Gruba pokrywa śnieżna w znacznym stopniu utrudnia im polowanie, bo myszy i inne małe ssaki z łatwością chowają się pod śniegiem przed drapieżnikami" - napisali na FB leśnicy z Nadleśnictwa Dobrocin. 

Pani Emilia z Wilamowa poinformowała ich, że na terenie lokalnego przedsiębiorstwa znajduje się zziębnięta i osłabiona sowa. 

Straż leśna przejęła puszczyka i dostarczyła go do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych Leśnictwo Dąbrówka w Nadleśnictwie Olsztyn. 

"Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do szybkiego powrotu do sił" - dodają leśnicy. - Bardzo dziękujemy Pani Emilii za pomoc.