Około 3,5-roczne dziecko poniosło śmierć, a dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 19 w okolicach miejscowości Dziecinne w województwie podlaskim. Zderzyły się tam trzy auta.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że kierująca samochodem marki lexus z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie jej auto zderzyło się z citroenem, a potem jeszcze z chryslerem; jeden z tych samochodów był dostawczy, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by uwolnić zakleszczonego w środku kierowcę.

Jak wynika z informacji podanych przez straż pożarną i policję, w wypadku zginęło dziecko w wieku ok. 3,5 roku, a dwie osoby trafiły do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - poinformowała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policjanci kierują auta ciężarowe w Bielsku Podlaskim na drogę krajową nr 66 w kierunku Kleszczel, a potem na drogę wojewódzką nr 693 do Siemiatycz. Natomiast w Siemiatyczach policjanci kierują ciężarówki na drogę wojewódzką nr 690 w kierunku Ciechanowca, a następnie na drogę krajową nr 63 do Zambrowa.

Samochody osobowe korzystają z objazdów drogami lokalnymi.