Policjant i ratownik WOPR podczas wspólnego patrolu zalewu w Nieliszu ( Lubelskie) uwolnili młodego łabędzia, który zaplatał się w zerwaną żyłkę wędkarską. Szybka interwencja miała swój szczęśliwy finał. Łabędź po uwolnieniu swobodnie odpłynął i dołączył do pływającej po zalewie rodziny.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Policjant  wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, patrolowali  łodzią teren zalewu w Nieliszu.

W pewnym momencie zauważyli, że młody łabędź, który pływał po zalewie zaplątał się w zerwaną żyłkę wędkarską. Obok znajdowały się  dwa dorosłe osobniki i nie pozwalały nikomu zbliżyć się do młodego.  

Policjant i ratownik od razu podjęli działania. Podpłynęli do łabędziątka, delikatnie przytrzymali malucha i odplątali żyłkę, która zahaczyła się o jego nogi. Ptak bezpiecznie odpłynął i dołączył do swojej rodziny.

Policja przypomina, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie. W przypadku odnalezienia rannego lub usidlonego zwierzęcia nie podejmujmy samodzielnych prób jego uwolnienia, poinformujmy o tym odpowiednie służby.