W Łodzi zmarła 29-letnia kobieta, którą strażacy ewakuowali z płonącego mieszkania na osiedlu Teofilów. Kobieta miała rany cięte. W stanie ciężkim w szpitalu przebywa jej 42-letni partner, który najprawdopodobniej był sprawcą jej obrażeń, dokonał też samookaleczenia i podpalenia.

Pożar wybuchł we wtorek około godziny 22 w bloku przy ulicy Rojnej na osiedlu Teofilów w Łodzi. W miejscu tragedii wciąż trwają czynności prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Łódź Bałuty, w których bierze udział również biegły z zakresu pożarnictwa. Ofiary to obywatele Gruzji.

Do policji dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, iż na klatce schodowej bloku przy ul. Rojnej widziany był agresywny cudzoziemiec, wynajmujący tam jeden z lokali. Mężczyzna miał ze sobą nóż i pojemnik z paliwem. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna podpalił swoje mieszkanie - powiedział PAP rzecznik prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że w momencie ich przybycia na klatce schodowej unosiły się kłęby dymu. Po wyważeniu drzwi do mieszkania, na balkonie służby zastały mężczyznę i kobietę - oboje mieli rany cięte.

Kobieta z rozległą raną szyi została natychmiastowo przewieziona do szpitala. Niestety, nie udało się jej uratować. Wiemy, że jest to 29-letnia obywatelka Gruzji. Szczegóły dotyczące skali obrażeń i jednoznacznej przyczyny jej zgonu będziemy mogli podać po przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok - dodał prok. Kopania.

Do szpitala trafił też 42-letni mężczyzna. Wstępnie ustalono, że najprawdopodobniej dokonał samookaleczenia. Mężczyzna jest utrzymywany w stanie śpiączki, co uniemożliwia przeprowadzenie z nim czynności procesowych. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie mężczyzna zaatakował swoją partnerkę i podpalił mieszkanie - zaznaczył prokurator.

Para wynajmowała mieszkanie na Teofilowie od września 2021 roku. Razem z nimi mieszkało w nim także troje dzieci w wieku 2, 3 i 5 lat, które w chwili tragedii były u dziadka. Nadal pozostają pod opieką rodziny swojej matki; prokuratura zajmie się także kwestią uregulowania pieczy nad małoletnimi.

Wcześniej dochodziło w tym związku do interwencji policji, jednak kobieta absolutnie nie życzyła sobie ścigania swojego partnera - podkreślił prok. Kopania.