Nikt nie został ranny w wyniku pożaru autobusu zgierskiej komunikacji miejskiej. Do zdarzenia doszło na przystanku przy al. Rodziny Poznańskich w Łodzi.

Pożar autobusu wybuchł około godz. 10 na przystanku przy al. Rodziny Poznańskich - jednej z ulic w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna. W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

W chwili pojawienia się ognia w autobusie znajdował się tylko kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe.

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Łodzi w związku z pożarem i akcją strażaków, wstrzymany jest ruchu autobusów na al. Rodziny Poznańskich na odcinku od al. Rodziny Scheiblerów do ul. Kilińskiego. Linie autobusowe 51, 53, 85 jadą od skrzyżowania Uniwersytecka/Narutowicza ulicami: Narutowicza, POW, Rodziny Poznańskich w kier. do Rodziny Scheiblerów; 57 - od skrzyżowania Uniwersytecka/Narutowicza ulicami: Narutowicza, POW, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego,

Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb.