Udało się wyłonić wykonawcę modernizacji stadionu Wisły w Krakowie. Po trzech nieudanych przetargach wykonawcę wybrano w trybie negocjacji. Inwestycja uzyskała dofinansowanie - ponad 80 mln złotych - z Ministerstwa Sportu.

Stadion Miejskim im. Henryka Reymana wyremontuje firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Czas na wykonanie tej inwestycji jest dramatycznie krótki, teraz już dwukrotnie krótszy. Cieszę się, że za czwartym razem udało się wyłonić wykonawcę - mówił Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zrezygnowaliśmy w zasadzie ze wszystkich prac w środku stadionu, które planowaliśmy. Skupiliśmy się na elewacji stadionu, ze względów estetycznych i energooszczędnych. Chcemy, żeby w przyszłości ten stadion był o wiele tańszy w eksploatacji.

Prace obejmą modernizację fasady stadionu i instalacji związanych z wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem. Planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie.

Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.

Modernizacja ma kosztować w sumie 98 mln 858 tys. 555 złotych. Zarząd Infrastruktury Sportowej planował przeznaczyć na ten cel 87 mln 844 tys. 610 złotych. Aby zapewnić brakujące środki jednostka zwróciła się do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o zwiększenie dotacji o brakującą kwotę ponad 11 mln złotych.

Środki te mają być na razie zapewnione z budżetu miasta. Jeśli resort sportu przyzna dotację, pieniądze zostanie zwrócone do miejskiej kasy.

Dyrektor ZIS ma nadzieję, że podobnie jak było ze stadionem Wisły, uda się do świąt w trybie negocjacji wyłonić wykonawcę przebudowy toru kajakarstwa górskiego.

       

 

Opracowanie: