To pierwszy tego rodzaju hejnał z wieży Mariackiej w Krakowie. O godzinie 11 zagrali go... amerykańscy żołnierze.

Hejnał mariacki o godzinie 11 zagrało dwóch żołnierzy amerykańskich z Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA tworzących zespół Topside Band - każdy z grających mundurowych zagrał na dwie strony świata.

To zaszczyt dla mnie, że mogę być w tak niesamowitym miejscu, które jest tak ważne dla ludzi w Polsce. Mogę powiedzieć, że nigdy nie robiłem czegoś tak niesamowitego. I obaj zawsze będziemy to pamiętać - powiedział jeden z żołnierzy.

Brawa, jakie dostali tuż po odegraniu hejnału, słychać było na wieży.

Topside Band w Krakowie

Żołnierze z Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA na co dzień stacjonują w Neapolu.

W Polsce rozpoczęli trasę koncertową - obejmuje ona cztery miasta: Tarnów, Busko-Zdrój, Sandomierz i Kielce. Repertuar zespołu to mieszanka tradycyjnego jazzu nowoorleańskiego, światowych hitów pop i polskich przebojów.

W piątek Topside Band wystąpił na Rynku Głównym z polską wokalistką Kasią Malendą, wywołując bardzo żywiołową reakcję krakowian i turystów.

Muzycy odwiedzili też redakcję RMF FM. Specjalnie dla naszych słuchaczy zagrali przebój "Waka waka" Shakiry.

Trasa koncertowa Topside Band

Zobaczcie całą trasę koncertową zespołu Topside Band:

  • 17 czerwca, g. 19.00, Tarnów, Amfiteatr Letni, (w razie złej pogody: Zespół Szkół Muzycznych, Lippóczy'ego 4);
  • 18 czerwca, g. 15.00, Busko Zdrój, Muszla Koncertowa, Park Zdrojowy (w razie złej pogody: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, al. Mickiewicza 22);
  • 19 czerwca, g. 18.00, Sandomierz, Port Kultury, Portowa 24;
  • 20 czerwca, g. 19.00, Kielce, Scena letnia przy Kieleckim Centrum Kultury, pl. Moniuszki 2B (w razie złej pogody: Kieleckie Centrum Kultury, pl. Moniuszki 2B).

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Opracowanie: