​Niepołomiccy i wieliccy policjanci zatrzymali 14-latka, który odpowiada za serię podpaleń w Niepołomicach. W maju i czerwcu bieżącego roku spłonęły bele siana, ciągniki rolnicze i samochód dostawczy. Straty poniesione wskutek pożarów przekroczyły 55 tysięcy złotych. O dalszych losach 14-letniego podpalacza zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci od kilku miesięcy zajmowali się sprawą podpaleń, do których doszło w maju i czerwcu bieżącego roku w Niepołomicach. W ogniu stanęły ciągniki rolnicze, bele siana oraz samochód dostawczy. 

Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsc zdarzeń, gdzie zabezpieczyli ślady i przesłuchali wielu świadków. Obszar był szczególnie monitorowany przez mundurowych. Policjanci codziennie patrolowali okoliczne miejscowości.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że za podpalenia odpowiedzialny jest 14-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Postawiono mu cztery zarzuty uszkodzenia mienia. Straty poniesione wskutek pożarów przekroczyły 55 tysięcy złotych.

O dalszych losach 14-letniego podpalacza zadecyduje sąd rodzinny.