​43-latek z Chełmka, podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad młodszą o cztery lata siostrą i jej 13-letnią córką, został aresztowany tymczasowo przez sąd w Oświęcimiu. Odpowie też za posiadanie narkotyków - podała oświęcimska policja.

Do jednego z domów w Chełmku została wezwana policja. Funkcjonariusze musieli interweniować kolejny raz z powodu agresywnego zachowania 43-latka. 

Mężczyzna znęcał się nad siostrą i jej córką

Toczy się już przeciwko niemu postępowanie o znęcanie nad rodziną. Został zatrzymany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie - powiedziała.

Z ustaleń policjantów wynika, że 43-latek pastwił się nad bliskimi od co najmniej kilku lat, głównie gdy był pijany lub pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania fizycznego, psychicznego, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności. Przedstawiony mu został również zarzut posiadania narkotyków - 49 g metafedronu. Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ trzy lata temu odbywał karę dwóch lat więzienia za przestępstwo narkotykowe - oznajmiła Małgorzata Jurecka.

Oświęcimski sąd aresztował tymczasowo 43-latka na trzy miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi mu do trzech lat więzienia, za groźby karalne - dwóch, za naruszenie nietykalności cielesnej - roku, a za znęcanie w rodzinie - pięciu - powiedziała Jurecka.