Maciej Kot zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. To najlepszy wynik Polaków. Triumfował lider klasyfikacji generalnej, Peter Prevc.

Maciej Kot /KIMIMASA MAYAMA /PAP/EPA

Pozostałe miejsca na podium zajęli rodacy Prevca - drugi był brat zwycięzcy Domen Prevc, a trzeci Robert Kranjec. Prevc odniósł ósme zwycięstwo w zawodach pucharowych i po raz dwunasty stanął na podium.

Z Polaków, obok Kota, najlepiej poradził sobie Stefan Hula, który zajął 16. miejsce. Kamil Stoch był 18., a Dawid Kubacki został ostatecznie sklasyfikowany na 25. pozycji.

Z rywalizacji po pierwszym etapie odpadli Andrzej Stękała, który zajął 32. miejsce oraz Klemens Murańska, który został zdyskwalifikowany za niezgodny z przepisami kombinezon.

W niedzielę w Sapporo odbędzie się drugi konkurs. Początek pierwszej serii o godz. 2.00 czasu polskiego.