"Połowa sztafety narciarskiej się remontuje" - zdjęcie z takim podpisem na Facebooka wrzuciła Justyna Kowalczyk. Polka w krakowskim szpitalu Świętego Rafała przeszła operację prawego kolana. Salę dzieli z Eweliną Marcisz, koleżanką z reprezentacji.

Trzy lata temu Justyna Kowalczyk przeszła operację prawego kolana. Teraz problemy wróciły, dlatego zdecydowała się na zabieg. Operacja odbyła się w krakowskim szpitalu Świętego Rafała. Mistrzyni olimpijska z Soczi nie może narzekać na nudę, pokój dzieli z koleżanką z reprezentacji - Eweliną Marcisz, która przeszła zabieg stopy. 

"Na Birkebeiner się raczej nie wyrobie, ale Merino Muster jak najbardziej w zasięgu" - napisała Justyna na Twitterze. Birkebeinerrennet to 54-kilometrowy maraton narciarski, który w sobotę odbędzie się w Norwegii. Skandynawskie media miały nadzieję, że nasza biegaczka stawi się na starcie i będzie rywalizować z Therese Johaug.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie wyklucza natomiast startu w Merino Muster w Nowej Zelandii. To cykl biegów, który odbywa się w sierpniu.

Justyna Kowalczyk sezon zakończyła 11 marca, odpadając w eliminacjach sprintu techniką klasyczną w norweskim Drammen. Kilka dni wcześniej zwyciężyła w prestiżowym Biegu Wazów.

(es)