Kamil Stoch uzyskał 100 m i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Wygrał Niemiec Richard Freitag - 98,5 m. W konkursie wystartuje sześciu Polaków.

Trzeci był Niemiec Karl Geiger - 99,5 m.

Stoch był jedynym zawodnikiem, który w kwalifikacjach doleciał do granicy stu metrów.

Dobrze zaprezentował się Jan Ziobro - po skoku na 98 m zajął siódme miejsce. Stefan Hula był 31., a wylądował na 91. metrze. Dawid Kubacki skoczył 89,5 m, ale został zdyskwalifikowany.

Z czołowej "10" Pucharu Świata, która nie musi walczyć o prawo startu w konkursie, najdalej poleciał Japończyk Taku Takeuchi - 100,5 m.

Lider klasyfikacji Krzysztof Biegun osiągnął 87,5 m. Lepszą dyspozycję zaprezentowali dwaj pozostali Polacy - Piotr Żyła uzyskał 97,5, a Maciej Kot - 98,5 m.