Tylko Dawid Kubacki i Kamil Stoch wystąpią w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Fatalnie w kwalifikacjach spisali się Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła. Całej trójki zabraknie w zawodach. Pierwsze miejsce zajął Austriak Michael Hayboeck.

Zwycięzca kwalifikacji uzyskał 127 metrów. Wyprzedził swojego rodaka Andreasa Koflera (132,5 metra) oraz Fina Anssiego Koivurantę (129 metrów).

Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki. Po skoku na 118 metrów zajął jednak dopiero 23. miejsce. 42. lokatę wywalczył Klemens Murańka. 112 metrów nie wystarczyło, by awansował do zawodów.

W konkursie zabraknie także Piotra Żyły (107 metrów, 49. miejsce), Macieja Kota (108 metrów, 50.) i Jana Ziobry (104 metry, 58.).

Udział w zawodach miał zapewniony Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi skoczył tylko 113 metrów. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc zaliczył 125,5 metra, a Austriak Gregor Schlierenzauer i Niemiec Severin Freund - po 129 metrów.