Sześciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Kwalifikacje wygrał Niemiec Andreas Wank. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął 5. miejsce.

W kwalifikacjach, w których startowało 59 zawodników, drugi był Japończyk Reruhi Shimizu - 142 m, a trzeci Słoweniec Jurij Tepes - 138,5 m.
Piątą pozycję zajął Żyła, który uzyskał 144,5 m, ale miał problemy przy lądowaniu i otrzymał niższe noty za styl. Ósmy był Dawid Kubacki - 135,5 m, Maciej Kot 13. - 135,5, a Stefan Hula 14. - 133 m.

W zawodach wystartują także Kamil Stoch i Jan Ziobro. Ten ostatni pod nieobecność kilku czołowych skoczków znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwolnionej z kwalifikacji.

Sobotni konkurs w Willingen rozpocznie się o godz. 16. Godzinę wcześniej zaplanowana jest seria próbna.