​Justyna Kowalczyk w doskonałym stylu wygrała bieg na 9 kilometrów stylem klasycznym w niemieckim Oberhofie. Ma tym samym za sobą już drugi etap biegowego Tour de Ski. Dzięki zwycięstwu polska narciarka została liderką klasyfikacji generalnej cyklu.

Zgodnie z planem, już po pierwszych kilometrach Justyna Kowalczyk wyszła na prowadzenie. Randall i Kalla, które ruszyły na trasę przed Polką, nie miały szans obronić się przed jej atakiem. Na czwarte miejsce szybko przesunęła się Therese Johaug, która ostrzyła sobie zęby na wyrównaną walkę z Kowalczyk.

Ale Polka nie miała zamiaru walczyć z kimkolwiek. Dysponując niesamowitą siłą, wypracowała sobie ogromną przewagę i spokojnie biegła do mety po pierwsze miejsce. Podium uzupełniły Therese Johaug (+41,4) i Anne Kyllonen (+45,0). Żółty plastron liderki cyklu założyła po tym biegu oczywiście Kowalczyk.

Panie czeka teraz jednodniowa przerwa - kolejny etap odbędzie się Nowy Rok w szwajcarskim Val Mustair, gdzie zawodniczki będą rywalizować w sprincie.