Kamil Stoch skokami na odległość 135 i 132,5 m wygrał oba treningi przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w fińskim Lahti. Bardzo dobrze zaprezentowali się też jego koledzy z kadry - Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki.

W Lahti zaskakująco słabo poradzili sobie ci zawodnicy, którzy są w czołówce klasyfikacji pucharowej. Gregor Schlierenzauer uzyskał 118,5 i 117,5 m i był 10 w obu seriach treningowych. Anders Bardal najpierw skoczył na odległość 108,5 m i zajął 36. miejsce. Później udało mu się awansować o na 31 lokatę.

Z pozostałych Polaków dobrze wypadł Dawid Kubacki zajmując 13. miejsce po lądowaniu na 119,5 m. Na pierwszym treningu miał najsłabszy rezultat w polskiej ekipie, tylko 111 m.

Maciej Kot uplasował się na 18. pozycji - 119 m, Krzysztof Miętus był 27. - 117,5 m, Piotr Żyła 35. - 112,5 m. Najsłabiej zaprezentował się Stefan Hula, lądując tylko na  110. m (48. lokata).

Tego, kto wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym, dowiemy się już dziś po kwalifikacjach. Z kolei jutro odbędzie się konkurs drużynowy.