Wojtek Wolski jest już oficjalnie zawodnikiem Ciarko PBS Bank Sanok. Podpisy na kontrakcie złożyli w czwartek sam hokeista oraz reprezentujący sanocki klub Lesław Wojtas i Ryszard Ziarko - donosi portal esanok.pl. Tym samym największy transfer w historii polskiego hokeja stał się faktem. "Myślę, że będzie bardzo fajnie i będziemy dużo wygrywali" - mówił po podpisaniu umowy gwiazdor NHL.

Drogę do przyjazdu hokeisty do Sanoka otworzył ogłoszony w połowie września lokaut w NHL. Kierownictwo ligi i właściciele klubów nie porozumieli się z zawodnikami w sprawie podziału wpływów, które sięgają kwoty około 3,3 miliarda dolarów. Początkowo władze NHL chciały obniżyć udział hokeistów w podziale wpływów do 46 procent, tłumacząc to rosnącymi kosztami utrzymania drużyn. Zawodnicy upierali się przy minimalnym progu 54,3 procent. W tym tygodniu komisarz ligi Gary Bettman zaproponował równy podział wpływów. Jeśli zawodnicy w ciągu 10 dni zgodzą się na te warunki, rozpoczniemy rywalizację 2 listopada. Będzie to pełny sezon, każda z drużyn rozegra 82 spotkania - ogłosił.

Wojtek Wolski, który w Sanoku ma zostać do momentu zakończenia lokautu w NHL, nie wierzy w to, by rozgrywki wznowiono 2 listopada. Nie myślę, że rozgrywki się wtedy zaczną. Wszyscy patrzą tak, że to jest podział pół na pół, ale to nie jest tak. Są jeszcze problemy, będziemy rozmawiali, zobaczymy, co stanie się w przyszłym tygodniu. W tej chwili nie wydaje mi się, że to wszystko wypadnie tak, jak wszyscy myślą - powiedział portalowi esanok.pl.

"Cieszę się, że zagram przeciwko Cracovii"

Na razie hokeista cieszy się na piątkowy występ przeciwko Cracovii Comarch. Fajnie będzie. Dużo o tym myślę. Z każdym dniem czuję się na lodzie lepiej. Naprawdę cieszę się, że mogę zagrać - mówił po podpisaniu kontraktu z sanockim klubem.

Z przyjazdu do Sanoka cieszy się ojciec zawodnika, Wiesław Wolski. Cieszę się z tego, że Wojtek będzie tu grał. Chciałem wam wszystkim powiedzieć, że Sanok jest piękny, że ludzie są bardzo życzliwi. Nie ukrywam, że to, co nas tu spotkało, naprawdę przeszło nasze oczekiwania - podkreślał na konferencji prasowej.

Na co dzień gra w NHL

Wolski pojawił się nad Wisłą w poniedziałek. Dwa dni później Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, że dostał od Międzynarodowej Federacji Hokeja potwierdzenie ws. uprawnienia hokeisty do gry w zespole Ciarko PBS Bank Sanok.

To transferowy hit w polskim hokeju. Wolski od lat występuje w najlepszej hokejowej lidze świata NHL. Grał wcześniej we Florida Panthers, New York Rangers, Phoenix Coyotes i Colorado Avalanche. Ostatnio podpisał kontrakt z Washington Capitals.

esanok.pl / RMF FM