Kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział zarzuca swojemu konkurentowi Rafałowi Trzaskowskiemu kradzież hasła wyborczego, które brzmi "Warszawa dla wszystkich". Sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej bagatelizuje te oskarżenia.

Kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział zarzuca swojemu konkurentowi Rafałowi Trzaskowskiemu kradzież hasła wyborczego, które brzmi "Warszawa dla wszystkich". Sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej bagatelizuje te oskarżenia.
Rafał Trzaskowski prezentuje hasło wyborcze /Bartłomiej Zborowski /PAP

Rafał Trzaskowski zaprezentował oficjalne hasło wyborcze swojej kampanii: "Warszawa. Dla wszystkich". Podkreślił, że chodzi o otwartość i brak dyskryminacji. Ale również to, że chcemy, żeby Warszawa była jak najlepiej skomunikowana i chcemy również w tym aspekcie wyrównywać szanse - dodał. Chcemy wyrównać szanse, żeby Warszawa była dla wszystkich - niezależnie od tego czy ktoś mieszka na Ursynowie, czy Wilanowie, czy mieszka na Pradze Północ, czy na Targówku powinien mieć dokładnie takie same szanse. Dlatego mówimy o jednym programie dla całej Warszawy i mówimy również o 18 programach dzielnicowych - zaznaczył.

Trzaskowski pytany o sondaże podkreślił, że walka wyborcza w stolicy będzie "niesłychanie ciężka do samego końca i nic nie jest pewne". Zadeklarował, że jest gotów do debaty wyborczej. O szczegółach będą dyskutowały i decydowały sztaby (...). Pod koniec kampanii pewnie będzie debata ze wszystkimi kandydatami, natomiast w drugiej turze między tymi dwoma, którzy się dostaną do drugiej tury. Jestem otwarty na debatę - zapewnił.


"Niestety Pan Trzaskowski ukradł moje hasło wyborcze" - napisał na Twitterze Piotr Guział, który również walczy o prezydenturę stolicy. Zaznaczył, że takie hasło opublikował już w czwartek o godz. 14.10 na swym profilu na Facebooku i na dowód zaprezentował zdjęcie planszy z hasłem. Znajduje się na niej pisane dużymi literami hasło "Warszawa dla wszystkich!", tęcza, która w części jest biało-czerwona, a pod nią napis: "Piotr Guział, kandydat na prezydenta m.st. Warszawa".


"Jeszcze wcześniej zamówiłem kampanię outdoor. "Warszawa dla wszystkich", ale nie dla #PartiaOszustów" - napisał Guział.

Zastępczyni szefa sztabu Rafała Trzaskowskiego, radna PO Aleksandra Gajewska odnosząc się do zarzutów powiedziała, że "pan Guział mocno przesadza ze swoim komunikatem". Proszę zajrzeć na stronę warszawadlawszystkich.pl, co tam się znajduje. My w tej chwili mamy już zamówiony outdoor, który za chwilę zawiśnie w mieście. To są przygotowania, które trwają nie od wczoraj - stwierdziła.

Od wielu tygodni mówimy o otwartej Warszawie, Warszawie nowoczesnej, Warszawie dla wszystkich - tłumaczyła Gajewska. Dla pana Guziała jest to wygodne, bo jest to podłączenie się pod narrację i porównywanie się z faworytem w tych wyborach - dodała.

(MN)