Dziś wieczorem odbędzie się druga debata w ramach wspólnej akcji RMF FM i TVP Info "Wybory Polaków". Tym razem przyjrzymy się problemom polskiej edukacji.

Dziś wieczorem odbędzie się druga debata w ramach wspólnej akcji RMF FM i TVP Info "Wybory Polaków". Tym razem przyjrzymy się problemom polskiej edukacji.
Dzisiejsza debata poświęcona będzie problemom polskiej edukacji /Darek Delmanowicz /PAP

Debatę poprowadzą Małgorzata Steckiewicz i Marek Czyż z TVP Info. Wśród ekspertów w studiu znajdą się m.in. Aleksandra Piotrowska (psycholog dziecięcy), prof. Łukasz Turski (Centrum Nauki Kopernik, Centrum Fizyki Teoretycznej Polska Akademia Nauk), Tomasz Elbanowski (Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców) i Leszek Jażdżewski (inicjator akcji "Świecka szkoła"). O polskim szkolnictwie dyskutować będą również komentatorzy: m.in. Tomasz Skory z RMF FM, Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej" i Leszek Talko z "Gazety Wyborczej".

Problemy polskiej edukacji dotyczą nas wszystkich - dlatego oddamy też głos Wam - słuchaczom i telewidzom. Zachęcamy do komentowania dyskusji w studiu za pośrednictwem Twittera przy wykorzystaniu hashtaga #debata. Swoją opinię będzie można także przesłać SMS-em w trakcie trwania programu (DEBATA: treść wypowiedzi pod numer 7150; koszt sms 1,23 zł z VAT). Dodatkowo, duety naszych reporterów, z którymi będziemy się łączyć w trakcie programu (Przemysław Adamski i Anna Kropaczek we wsi Jacków koło Częstochowy, Urszula Bąk i Bartłomiej Paulus we Wrocławiu) oddadzą głos nauczycielom i rodzicom.

Początek debaty o 20:12. Będzie można ją śledzić w TVP Info i na www.rmf24.pl.

Wśród wątków poruszonych w dyskusji znajdą się m.in. poniższe kwestie:

- Sześciolatki w szkole: tak czy nie?

- Uprawnienia nauczycieli, ich protesty i oczekiwania wobec MEN

- Czy polska szkoła powinna być świecka?

- Szkolnictwo od zawodowego po wyższe musi być bliższe potrzebom gospodarki? A może powinno przede wszystkim budować wspólnotę, świadomość historyczną?

Za tydzień porozmawiamy o podatkach

Pierwsza debata "Wybory Polaków" poświęcona była emeryturom. Obszerną relację z tej dyskusji możecie przeczytać i obejrzeć tutaj. Za tydzień będziemy rozmawiać o podatkach.

(mn)