​Poseł Prawa i Sprawiedliwości złożył na policji zawiadomienie, że został potrącony samochodem przez działacza KOD-u. To jest efekt nienawiści do mojej osoby oraz do Prawa i Sprawiedliwości - powiedział poseł Piotr Kaleta.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na jednej z ulic w Kaliszu. Poseł PiS zauważył, że od kilku dni jego plakaty wyborcze są zrywane. Postanowił więc sam sprawdzić i zweryfikować, kto niszczy jego mienie.

Wczoraj ujawniłem człowieka, który niszczył moje plakaty. Jest to działacz kaliskiego KOD-u - powiedział.

W czasie interwencji parlamentarzysta próbował zatrzymać odjeżdżającego mężczyznę, który - jak przekazał - nie zatrzymał się, ale potrącił go samochodem i odjechał.

Zrobił to świadomie - powiedział poseł. Dodał, że sytuacja "była bardzo nieprzyjemna, bo tak mnie uderzył pojazdem, że upadłem i doznałem potłuczenia. Udałem się do szpitala a o sprawie zawiadomiłem policję. Dowodem jego zachowania jest nagrany filmik w tej sprawie" - przekazał.

Zdaniem parlamentarzysty takie działanie jest efektem "nienawiści do mojej osoby oraz do Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze nigdy coś takiego mi się nie przydarzyło" - oświadczył.

Jak dowiedziała się PAP, policja przyjęła zawiadomienie i prowadzi czynności w sprawie.