​Wybory parlamentarne już za kilkadziesiąt dni. Jak politycy chcą zmienić kraj? RMF FM, "Dziennik Gazeta Prawna" i Interia.pl zapraszają na serię debat wyborczych "Po prostu Polska" z udziałem polityków z największych ugrupowań. Pierwsza z nich już 9 września, w poniedziałek. Gospodarzem cyklu będzie Marcin Zaborski.

Na cykl debat wyborczych zapraszamy co tydzień w poniedziałek (9, 16, 23, 30 września oraz 7 października). Transmisja tuż po godzinie 18 na antenie RMF FM, a także na stronach głównych RMF24, Interii oraz dziennika.pl. Marcin Zaborski będzie rozmawiał z przedstawicielami największych ugrupowań startujących do Sejmu.

Każda z debat składać się będzie z czterech części. Po pierwszej, kilkunastominutowej dyskusji na antenie RMF FM, przeniesiemy się do internetu. Tam też dołączą do nas kolejni prowadzący. Zaproszenia do programu "Po prostu Polska" trafią nie tylko do obecnych ministrów, ale także do polityków opozycji, którzy mieliby odpowiadać za poszczególne ministerstwa.

Co ważne, także i Wy możecie mieć swój udział w debacie. Czekamy na pytania do polityków. W Waszym imieniu zada je podczas jednego z segmentów debaty reporter RMF FM. Platformę do zadawania pytań znajdziecie poniżej.

Każda z debat będzie mieć swój temat przewodni. Porozmawiamy m.in. o edukacji, ekologii, praworządności, gospodarce i sprawach światopoglądowych.

11 października, czyli w piątek, na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi, odbędzie się wielki finał cyklu, czyli Debata Liderów. Szefowie czołowych ugrupowań będą przed milionami słuchaczy opowiadali, jak według nich powinna wyglądać Polska.

Zaczynamy od edukacji

Tematem pierwszej debaty, która odbędzie się 9 września o godz. 18, będzie edukacja. Do tej pory swój udział w organizowanej przez nas dyskusji, potwierdzili:

  • Prawo i Sprawiedliwość - szef MEN Dariusz Piontkowski,
  • Koalicja Obywatelska - Urszula Augustyn,
  • PSL-Koalicja Polska - Piotr Zgorzelski,
  • Lewica - prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak,
  • Konfederacja - Artur Dziambor

Poniedziałkową debatę poprowadzą Marcin Zaborski oraz Patryk Michalski z RMF FM oraz Dominika Sikora z "Dziennika Gazety Prawnej". 

Cały program będziemy transmitować na RMF24.pl, w Interii.pl oraz na portalu dziennik.pl oraz w mediach społecznościowych. Najważniejsze fragmenty debaty, jej omówienie, komentarze ekspertów pojawią się nie tylko w Faktach RMF FM, ale także w Interii oraz na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

"Po prostu Polska" będzie największym regularnym pasmem debat w paśmie popołudniowym. To unikalny projekt radiowo-multimedialny, prezentowany nie tylko słuchaczom RMF FM, ale także internautom za pośrednictwem YouTube i mediów społecznościowych.

Twój udział w debacie