Broni jako instrumentów użyli ukraińscy żołnierze, których można zobaczyć na niezwykłym nagraniu udostępnionym na Twitterze Ministerstwa Obrony Ukrainy. Zaangażowany w przygotowanie nagrania był pochodzący z Kijowa ukraiński profesjonalny perkusista Aleksander Seleznow.

Dobrą rzeczą w muzyce jest to, że gdy Cię uderzy, nie poczujesz bólu - czytamy na początku wpisu ukraińskiego MON-u na Twitterze z publikacją nagrania poświęconego muzycznemu wykorzystaniu broni.

Na profesjonalnie nagranym i zmontowanym kilkudziesięciosekundowym filmie widać cztery osoby w strojach ukraińskich żołnierzy, którzy wystukują rytm na różnego rodzaju sprzęcie wojskowym - m.in. na granatnikach i karabinach.

Musimy jak najmocniej wspierać naszych obrońców ze wszystkich sił i środków - napisał w mediach społecznościowych Aleksander Seleznow.

To kolejne tego rodzaju nagranie stworzone przez ukraińskich żołnierzy. Kilka miesięcy temu siły zbrojne Ukrainy opublikowały teledysk do piosenki Tarasa Borowki "Bayraktar", na którym żołnierze tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów.

Dzięki trafnym, pełnym czarnego humoru tekstom i łatwej do zapamiętania muzyce, ta piosenka zyskała popularność na Ukrainie i na całym świecie - czytamy w komunikacie sił zbrojnych Ukrainy z maja 2022 roku, które opublikowały klip na swoim Facebooku.

W teledysku pojawiają się też m.in. Władimir Putin czy Siergiej Ławrow.