Niezwykle wzruszające nagranie opublikowała w mediach społecznościowych Marta Smekhova. Widać na nim dziewczynkę, która śpiewa w schronie. "Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie!" - napisała autorka nagrania.

"Widząc w jednym z kijowskich schronów bombowych, jak dzieci rysują jasne rysunki w przyciemnionym tle, nie mogłam po cichu przejść obok. Zatrzymałam się, pochwaliłam, zaoferowałam, że zrobię małą wystawę, żeby jakoś ozdobić to niezbyt wesołe miejsce" - napisała kobieta.

Dziewczynka o imieniu Amelia powiedziała jej, że poza rysowaniem uwielbia śpiewać. "I szepcząc, powiedziała mi, że chciałaby zaśpiewać przed publicznością" - poinformowała autorka postu.

"Więc o co chodzi? Teraz to zorganizujmy... Widzisz kochanie, ile tu jest ludzi?" - zapytała Marta Smekhova.

"Jest głośno, nikt mnie nie usłyszy" - zmartwiła się dziewczynka, która jednak zdecydowała się wystąpić.

Od pierwszego słowa w schronie nastała całkowita cisza. "Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez" - poinformowała Marta Smekhova.

"Twój śpiew nikogo nie pozostawił obojętnym!"

Film - jak poinformowała autorka - został nakręcony za zgodą matki dziewczynki.

"Obiecałam, że wiele osób go zobaczy! Amelia bardzo tego chciała. Pokazywałam ten filmik ludziom w różnych miastach Ukrainy, widzieli go obcokrajowcy w różnych częściach świata! Amelia, Twój śpiew nikogo nie pozostawił obojętnym!" - pisze dalej kobieta.

"Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie! Tylko tchórz może walczyć z pokojowymi obywatelami, odebrać dzieciństwo bezbronnym dzieciom! Nasze dzieci są oklaskiwane przez cały świat!" - zakończyła.