Prezydent Rosji Władimir Putin obchodzi dziś 70. urodziny. Z tej okazji, podczas spotkania w Petersburgu, przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka wręczył mu... bon podarunkowy na ciągnik.

Przywódcy Rosji i Białorusi spotkali się w Pałacu Konstantinowskim w Petersburgu. Łukaszenka wręczył Putinowi bon podarunkowy na ciągnik. Maszyny rolnicze są chlubą białoruskiego przemysłu od czasów sowieckich.

Łukaszenka, który w sposób autorytarny rządzi Białorusią już przez prawie trzy dekady, powiedział dziennikarzom, że sam używał na swoim polu taki sam ciągnik, jaki podarował Putinowi.

Nie wiadomo, jak Putin zareagował na prezent od Łukaszenki. Prezydent Rosji nie wspomniał o podarunku w rozmowie z dziennikarzami na początku spotkania. Wypowiedział się za to o potrzebie omówienia sposobów rozwiązywania konfliktów między byłymi narodami sowieckimi. Podkreślił również potrzebę wymiany informacji w celu zwalczania terroryzmu, handlu narkotykami i innej przestępczości.

Przywódcy Wspólnoty Niepodległych Państw, luźnego sojuszu narodów byłego Związku Radzieckiego, mają w przyszłym tygodniu wziąć udział w kolejnym spotkaniu w Astanie, stolicy Kazachstanu.