Zmasowany rosyjski ostrzał rakietowy Ukrainy widoczny był z samolotu lecącego nad Mołdawią - poinformowała Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy. Na opublikowanym na Twitterze nagraniu widać ogromne słupy dymu po eksplozji odpalonych na Ukrainę pocisków.

>>> WOJNA W UKRAINIE. RELACJA MINUTA PO MINUCIE <<<

W porannym ataku rakietowym na Ukrainę Rosja użyła ponad 60 pocisków rakietowych wystrzelonych z samolotów, jak i z okrętów na Morzu Czarnym.

Jak przekazała armia ukraińska, Rosja użyła pocisków Ch-535 oraz Ch-101 odpalonych z bombowców strategicznych Tu-95, pocisków S-300 i Ch-59 odpalonych z bombowców Tu-22M3. Okręty rosyjskie wystrzeliły pociski Kalibr.

Ukraińskie służby odnotowały także ruch rosyjskich samolotów MiG-31K, które mają na uzbrojeniu pociski Kindżał oraz myśliwców Su-35 z rakietami Ch-59. 

"Powinien to zobaczyć cały świat!"

Wiele pocisków udało się Ukraińcom zestrzelić. Zmasowany ostrzał tego kraju widać było nawet z samolotu lecącego nad Mołdawią.

"Powinien to zobaczyć cały świat! To są eksplozje na Ukrainie widoczne z okna samolotu nad Mołdawią" - głosi komentarz pod nagraniem, które zamieścił ukraiński parlament.

"W tym koszmarze żyją wszyscy Ukraińcy" - dodano.