Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, który mocno uderza w Platformę Obywatelską. W klipie "Dopalacze - kolejna wizerunkowa kampania PO" partia Jarosława Kaczyńskiego krytykuje rząd za brak pomysłu na skuteczną walkę z nowymi narkotykami.

PiS przypomina wydarzenia z 2010 roku, kiedy po raz pierwszy głośno zrobiło się w Polsce o problemie dopalaczy. W klipie znalazła się wypowiedź ówczesnego premiera, który mówi, że po przyjęciu tych substancji "umierają ludzie", dlatego "żarty się skończyły". Donald Tusk ogłosił wtedy zwycięstwo w walce z dopalaczami.

Ewa Kopacz mówiła natomiast, że Polska jest "liderem" w walce z nowymi narkotykami, a nasza ustawa traktująca o dopalaczach jest "wzorem dla Europy".

Prawo i Sprawiedliwość pokazuje dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z których wynika, że w 2010 r. były 562 przypadki zatruć po dopalaczach, a w 2014 roku ta liczba wzrosła do 2513.

W spocie opisane są także bieżące wydarzenia - jest mowa o nowej fali zatruć dopalaczami, które niszczą nerki, wątrobę i mózg. Autorzy filmu sugerują, że przedstawiciele rządu nie mają żadnego pomysłu na rozwiązanie tego problemu.