Ostatni weekend wakacji zapowiada się dość dobrze. W piątek i sobotę przewaga słońca i przyjemne temperatury - około 23 stopni Celsjusza. Dużo gorsza aura będzie w niedzielę.

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Możemy liczyć na dużo chwil ze słońcem. Nie są prognozowane opady deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 nad morzem i na Podkarpaciu do 24 stopni w woj. zachodniopomorskim i w Wielkopolsce.

Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W sobotę nadal będzie dość sprzyjająca aura. Duże zachmurzenie tylko w woj. zachodniopomorskim i na Warmii i Mazurach - na tych obszarach prognozujemy obfite opadów deszczu.

Niewielkie opady możliwe także w kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

W pozostałych województwach sporo słońca. Temperatura przyjemna - od 20 stopni na północy, 23 w centrum i na południu, do 25 stopni na Dolnym Śląsku.

W niedzielę załamanie pogody. Dobre informacje mamy tylko ma mieszkańców województw zachodnich i Podkarpacia.

W zachodniopomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i w kujawsko-pomorskim zachmurzenie małe, przez większość dnia na niebie będzie świecić słońce. Podobnie będzie na Podkarpaciu.

Na północy, w centrum i na południu szaro, pochmurno i deszczowo. Pogoda nie będzie sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Co więcej, temperatura spadnie. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni na wybrzeżu po 24 na Podkarpaciu. 

Drugi dzień września z jeszcze gorszą pogodą. Będzie padać prawie w całej Polsce, największe opady spodziewane są na północy. Temperatury jeszcze niższe - na Warmii i Mazurach na termometrach zobaczymy zaledwie 12 stopni Celsjusza!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni