Dziś żar będzie lał się z nieba nieubłaganie. Z południa nadal będzie napływało do nas gorące, zwrotnikowe powietrze. Na południu słupki rtęci wzbiją się nawet na poziom 36 stopni – taka temperatura będzie w cieniu! Czy dziś będzie najcieplejszy dzień w roku?

Dzisiejszy dzień może przynieść rekordowo wysokie temperatury. Na wschodzie Polski oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze z gradem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 32-36 stopni. Na Pomorzu i na zachodzie termometry pokażą 26-30 stopni, a na zachodnim wybrzeżu 22-26 stopni.

W nocy z czwartku na piątek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze możliwe są przelotne opady deszczu, poza zachodnim Pomorzem i Ziemią Lubuską również burze, miejscami z gradem

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie Polski lokalnie będzie się wypogadzać. Na północnym zachodzie miejscami możliwy będzie przelotny deszcz, na pozostałym obszarze okresami przelotne opady deszczu i burze z gradem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 20-24 stopni na Pomorzu i na zachodzie do 32-34 stopni na południowym wschodzie.

Od soboty czeka nas ochłodzenie. Temperatura minimalna wyniesie od 17 stopni na Śląsku do 25 stopni na krańcach wschodnich i zachodnich.

(abs)