Polskie panczenistki Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska awansowały do półfinału wyścigu drużynowego na dochodzenie. W pólfinale walczyć będą z Japonkami. W drugim spotkają się USA i Niemcy.

Polki pojechały znakomicie, eliminując w 1/4 finału Rosjanki. Uzyskały czas 3.02,90, natomiast Rosjanki były gorsze o 1,96 s. Czas "biało-czerwonych" był piątym piątkowym wynikiem. Szybciej pojechały Japonki, z którymi Polki rywalizować będą w półfinale, Niemki oraz Amerykanki i Kanadyjki. W turnieju olimpijskim w Richmond Olympic Oval wystartowało osiem najlepszych drużyn światowego rankingu.

Bieg drużynowy kobiet jest rozgrywany na igrzyskach po raz drugi w historii. W składzie każdego zespołu są cztery zawodniczki, ale jedna z nich to rezerwowa. Zespoły startują z przeciwległych stron toru i mają do pokonania sześć okrążeń. Liczy się czas ostatniej zawodniczki.

W Vancouver jest specjalny wysłannik RMF FM Kuba Wasiak. Jego relacji oraz informacji z olimpijskich aren wysłuchacie codziennie w specjalnych Faktach Olimpijskich.

O Vancouver możecie też przeczytać na blogu Kuby Wasiaka