Rosjanki zdobyły złoty medal olimpijski w biathlonowej sztafecie 4 x 6 km. Na trasie w Whistler srebro wywalczyły Francuzki, a brąz Niemki. Niestety, polskie biatlonistki Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl daleko poza podium. Nasza sztafeta zajęła 12 miejsce.

Przewaga Rosjanek, które pobiegły w składzie Swietłana Sliepcowa, Anna Bogalij-Titowiec, Olga Miedwiedcewa, Olga Zajcewa, na mecie była zdecydowana. Francuzkom do rywalek zabrakło 32,8 s. Przed czterema laty na igrzyskach w Turynie także triumfowała sztafeta rosyjska.

Francuzki wywalczyły srebro, pomimo dwóch rund karnych. Świetnie na ostatniej zmianie pobiegła Sandrine Bailly, która zniwelowała sporą stratę do Andrei Henkel.