Były premier Ukrainy Mykoła Azarow wyjechał do Austrii, gdzie mieszkają członkowie jego najbliższej rodziny - poinformowały ukraińskie media powołując się na gazety austriackie. Na swym oficjalnym profilu na Facebooku były szef rządu napisał, że potrzebuje kilku dni odpoczynku.

Wiadomość o wyjeździe Azarowa do Austrii przekazał popularny dziennik "Kronen Zeitung". Według niego były premier Ukrainy opuścił kraj na pokładzie prywatnego samolotu kilka godzin po zwolnieniu ze stanowiska i zamierza pozostać w Austrii przez dłuższy czas.

Dziennikarz gazety internetowej "Ukrainska Prawda" Serhij Łeszczenko, który śledzi aktywność biznesową ukraińskich urzędników poza granicami kraju, opublikował w sieciach społecznościowych adres domu syna Azarowa w Wiedniu, w którym najprawdopodobniej zamieszkał polityk. Można byłoby sprawdzić, czy to nie tam ukrywa się przywódca Partii Regionów (Azarow wciąż jest liderem tego rządzącego na Ukrainie ugrupowania). Jeśli tam, to adres ten można przekazać stowarzyszeniu obrony praw mniejszości seksualnych, które z pewnością ucieszy się z możliwości poznania tego znanego kłamcy w dziedzinie związków homoseksualnych - napisał. Odniósł się w ten sposób do ostatnich wypowiedzi Azarowa, który ostrzegał Rosjan przed powszechnym w Unii Europejskiej homoseksualizmem.

(mn)