Moreno Moser czy Michał Kwiatkowski? Wszystko wskazuje na to, że między tymi kolarzami rozegra się decydująca walka o zwycięstwo w 69. Tour de Pologne. Dziś ostatni etap, ze startem i metą w Krakowie.

Kwiatkowski traci do Włocha tylko pięć sekund. Pojedynek między nimi będzie się zapewne toczyć na lotnych premiach w Wieliczce i na Rynku w Krakowie. Do zdobycia na każdej z nich są trzy sekundy. Na mecie etapu zwycięzca otrzyma dziesięć sekund, drugi kolarz - sześć, a trzeci - trzy sekundy. Polski kolarz belgijskiej grupy Omega Pharma-Quick Step zapewne, że będzie walczyć do końca. Kolarze są spodziewani na mecie między 18.20 a 18.32.

Wczoraj Moreno Moser z zespołu Liquigas wygrał szósty etap 69. Tour de Pologne. Dzięki piorunującemu finiszowi i 10-sekundowej bonifikacie za etapowe zwycięstwo Włoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na kilka kilometrów przed metą wydawało się, że pewne zwycięstwo odniesie Sergio Henao z teamu Sky, który zdecydował się na samotną ucieczkę. Jednak na ostatnich kilkuset metrach Kolumbijczyk wyraźnie osłabł. Dostrzegł to Moreno Moser i znakomicie wykorzystał szansę wyprzedzenia rywala. Hennao spadł na drugie miejsce, a trzeci na mecie był Michał Kwiatkowski, który stracił żółtą koszulkę lidera.

Licząca 191,8 km trasa szóstego etapu Tour de Pologne miała start i finisz w Bukowinie Tatrzańskiej. Był najtrudniejszy w tegorocznym Tour de Pologne - po drodze kolarze musieli zaliczyć dziesięć premii górskich: po pięć w Zębie i w Gliczarowie Górnym. Podjazd w tej ostatniej miejscowości należy do najtrudniejszych w kraju - jest bardzo wąski, a kąt nachylenia drogi dochodzi miejscami do 21,5 procent.

Tour de Pologne w Krakowie, uwaga na utrudnienia

Pierwszy raz w historii wyścigu kolarze przejadą przez Kraków w dzień roboczy. W poprzednich edycjach zawodów rywalizacja odbywała się w weekendy. Już o 5:30 zamknięta została Aleja Focha oraz ulica Kałuży w okolicach stadionu Cracovii. O 12:30 nie można przejechać Aleją 3 Maja oraz ulicą Piastowską na odcinku od Cichego Kącika do ulicy Królowej Jadwigi. Natomiast cała trasa przejazdu (od Wieliczki przez Aleje Mickiewicza aż do centrum miasta) została zamknięta o 14:30. Na części trasy (ulica Wielicka oraz Kamieńskiego) ruch zostanie przywrócony około godziny 17. A na otwarcie pozostałych ulic będziemy musieli poczekać co najmniej do godziny 20:00.

Mateusz Półchłopek