Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Wierę Duszewinę 6:2, 6:0 i awansowała do półfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Seulu (z pulą nagród 500 tysięcy dolarów). Nasza najlepsza tenisistka nie straciła jeszcze w imprezie seta.

Od pierwszych minut ćwierćfinałowego meczu Radwańska, obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, pewnie utrzymywała swoje gemy, choć nie miała najwyższego procentu celności pierwszego serwisu (na poziomie około 60 procent). Jednak dzięki przełamaniu w czwartym gemie wyszła na prowadzenie 4:1, zanim 125. na świecie Rosjance udało się ponownie utrzymać własne podanie.

Prowadząc 5:2 Polka nie wykorzystała pięciu setboli przy serwisie Duszewiny, która dla odmiany zmarnowała trzy piłki na zakończenie gema. Jednak skuteczny okazał się szósty "break point" i po 38 minutach losy partii zostały rozstrzygnięte na korzyść krakowianki.

Drugi set był popisem Radwańskiej, która w ciągu 24 minut dość jednostronnej walki nie straciła nawet gema. Wykorzystała pierwszego z trzech meczboli po 62 minutach gry, przy podaniu Rosjanki.

Obie tenisistki spotkały się po raz czwarty i ponownie Polka nie oddała starszej o dwa lata rywalce nawet seta. W trzech poprzednich pojedynkach, również na twardej nawierzchni, pokonała ją w 2006 roku po dachem w Linzu 6:1, 6:3, w kolejnym sezonie w Sztokholmie 6:1, 6:1, a w 2008 roku w hali w Zurychu 6:4, 6:1.

Kolejną rywalką Radwańskiej w Seulu będzie 113. na świecie Hiszpanka Lara Arruabarrena, która w drugim piątkowym meczu wygrała ze startującą z "dziką kartą" zawodniczką gospodarzy Su Jeong Jang 6:0, 6:4.

Krakowianka pokonała już Arruabarrenę w maju ubiegłego roku na ziemnej nawierzchni w Madrycie 6:3, 6:1.

Wyniki piątkowych spotkań 1/4 finału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Wiera Duszewina (Rosja) 6:2, 6:0

Laura Arruabarrena (Hiszpania) - Su Jeong Jang (Korea Płd) 6:0, 6:4

(edbie)