Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie US Open zmierzy się z Rosjanką Niną Bratczikową. Turniej rozpocznie się w poniedziałek na twardych kortach w Nowym Jorku. Pula nagród imprezy to ponad 25 milionów dolarów.

Bratczikowa zajmuje w rankingu WTA 92. miejsce. Radwańska nigdy wcześniej z nią nie grała. Jeśli Polka upora się z 27-letnią Rosjanką, to w kolejnej rundzie jej rywalką będzie lepsza w parze Carla Suarez Navarro (Hiszpania) - Ksenia Perwak (Kazachstan).

Z kim zagrają inni?

Urszula Radwańska (WTA 44) rywalizację w US Open rozpocznie od spotkania z rozstawioną z numerem 20. Robertą Vinci. Tenisistki grały ze sobą już dwukrotnie. Obie konfrontacje miały miejsce w 2008 roku i górą w nich była Włoszka. Jeśli siostry Radwańskie wygrają po trzy mecze, to w czwartej rundzie staną naprzeciw siebie.

Dopiero w ćwierćfinale mogą się za to spotkać Łukasz Kubot (ATP 78) i Jerzy Janowicz (ATP 87). Polacy nie mają jednak łatwej drogi do tego etapu. Co prawda w pierwszej rundzie Janowicz zmierzy się z nieznanym Amerykaninem Dennisem Novikovem, który w rankingu ATP zajmuje dopiero... 1099. miejsce, ale w trzeciej jego rywalem prawdopodobnie będzie Serb Novak Djokovic. Pierwszym przeciwnikiem Kubota jest natomiast Argentyńczyk Leonardo Mayer (ATP 63).