Rozstawiona z numerem jeden Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:2 w finale turnieju w chińskim Shenzen.

To 18. zwycięstwo w karierze polskiej tenisistki w imprezie cyklu WTA. 26-letnia krakowianka świetnie rozpoczęła nowy rok, chociaż wszystkie jej rywalki są daleko w rankingu światowym. Riske zajmuje 97. miejsce, zaś Niemka Anna-Lena Friedsam, z którą Polka wygrała w półfinale i zapewniła sobie awans z piątą na czwartą pozycję, jest 95. Poza pierwszą setką znajdują się pozostałe trzy przeciwniczki.

Licząc start w pokazowych zawodach w Hua Hin, to było już drugie zwycięstwo Radwańskiej w sezonie 2016; pierwszego stycznia w Tajlandii wygrała z Włoszką Sarą Errani 6:1, 6:3. W Shenzen podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego nie straciła nawet seta, a każda jej potyczka trwała niewiele ponad godzinę. W przeszłości już triumfowała w Chinach - w 2011 roku w Pekinie i w poprzednim w Tiencinie.

Z Riske grała dziesięć miesięcy temu w drugiej rundzie w Indian Wells i triumfowała wówczas 6:3, 6:1. Tym razem wynik był bardzo podobny. W pierwszym secie bardzo wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Z kolei w drugim jako pierwsza gema zdobyła tenisistka z USA. Riske prowadziła też 2:1, lecz później punktowała już tylko Radwańska. Za zwycięstwo otrzymała 111,1 tys. dol.

Dwa miesiące wcześniej Agnieszka Radwańska triumfowała w zawodach WTA Finals kończących sezon 2015. Pierwszy tytuł wywalczyła na twardych kortach w Sztokholmie w lipcu 2007 roku. W poprzednim sezonie - poza Singapurem - świętowała także sukces w Tokio i Tiencinie.

Radwańska raz dotarła do finału Wielkiego Szlema - w 2012 roku na trawie w Londynie (Wimbledon) przegrała w trzech setach z Amerykanką Sereną Williams. Do sukcesów można zaliczyć również zwycięstwo, wspólnie z Jerzym Janowiczem, w ubiegłorocznym Pucharze Hopmana, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych.

Sukcesy Agnieszki Radwańskiej (wysokość nagród w dolarach)